במות הרמה
 
במות הרמה מספריים חשמליות:
 
Optimum 8
 
Compact 8W
 
Compact 12,14
 
Compact 12RTE
 
 
במות הרמה מספריים דיזל:
 
H12, 15SX, 18SDX

 
Compact 12DX

 
 
במות הרמה זרוע פרקית חשמלית:
 
B12
 
HA 12 IP, HA 15 IP 
IT150E

 
 
במות הרמה זרוע פרקית דיזל:
 
HA 16 PX

 
HA 16 RTJ PRO

 
HA 32 PX

 
HA 20,260 PX

 
HA 20 RTJ PRO


 
 
במות הרמה אנכיות חשמליות:
 
STAR 6

 
PK 10200
 
 
הרעיון של במות הרמה הוא למעשה, מתקן שמאפשר להרים אנשים וציוד כבד לגבהים שונים, לרוב עד 25-32 מטר. המתקנים מיועדים לצרכים שונים כפי שנראה בהמשך המאמר ומשרתים מגוון של תעשיות ובעלי מקצוע מתחומים שונים.
 
אנחנו נשתמש במתקני הרמה לגובה, במידה ונרצה לשנע דברים עם זה בצורה נוחה ועם זה בצורה בטוחה, לבצע עבודות שונות בגובה, החל מעבודות גיזום, עבודות ניקיון, התקנת ציוד בגובה ועוד, כמו כן נשתמש בבמות הרמה על מנת להסיר ולהתקין דברים שונים. מתקנים אלו משרתים תעשיות מסוגים שונים, וניתן לרכוש או לשכור מכשירי הרמה מסוג זה.
 
כאשר אנחנו בוחנים את האופציה לרכוש או לשכור במות הרמה, עלינו לקחת בחשבון מספר פרמטרים, החל מהגובה אליו מגיע המתקן, כפי שציינו הוא נע בדרך כלל לגובה של 20 עד 30 מטר, אך בהחלט ניתן למצוא מתקני הרמה ושינוע גם בגבהים נמוכים או גבוהים מגובה זה. בנוסף, עלינו לשים לב למשקל אותו יכולים מתקנים אלה לשאת. לרוב המשקל יגיע למאות קילוגרמים, החישוב הוא של 2 אנשים לפחות פלוס ציוד כבד. בחלק מהמקרים לא נשתמש במתקן זה להרמת אנשים אלא רק להרמת ציוד כבד. עלינו לייחס חשיבות גם לגודל המשטח עצמו, מה רוחבו ומה אורכו.
 
חשוב לשים לב בעת רכישה או השכרת במות הרמה, שמדובר במתקנים מוגנים, שיש להם דלתות ננעלות, שהזרוע של במות הרמה יכולה לנוע לכיוונים שונים וכן שהיא לא נמתחת רק בצורה ישרה אלא יכולה להתכופף ולפנות לצדדים. אחרת אנחנו עלולים להיות בבעיה מבחינת יכולות העבודה שלנו. התורן יכול להיות אנכי, יכול להיות מספריים ויכול להיות בדמות זרוע.
 
כאשר אנחנו רוכשים או שוכרים במות הרמה, יש לוודא שהמתקן עבר בדיקת תקינות, שהוא עומד בכל מבחני הבטיחות הנדרשים. מוטב לבדוק האם החברה שמוכרת או משכירה לנו את המתקן היא חברה בטוחה, שמחזיקה בתקנים הנדרשים, יש לה את הניסיון והוותק הנדרש, וכן שהיא מספקת ייעוץ ומידע טכני בנושא.
 
דוגמא לחברה שכזו, היא חברת שבירו מערד. החברה פעילה משנת 1988, ומספקת במות הרמה, מתקני זרוע ואמצעים אחרים, לתעשיות, מפעלים וגורמים פרטיים. החברה עובדת עם מגוון ענפים במשק ומספקת לחברות רבות שירותים ואמצעים לצורכי הרמה ושינוע. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות החברה, הם ישמחו לעמוד לרשותכם.