אספקת גז לתעשיות ומעבדות
 
 
אחד הנושאים הרגישים בהן מתעסקות חברות מקצועיות בתחום אספקת שירותים לתעשיות מגוונות, הוא כל מה שקשור לאספקת גז לתעשייה ומעבדות. מדובר בתחום מאוד רגיש שיכול להתבצע רק על ידי חברות מקצועיות שעובדות עם תקנים מקובלים בתחום. 
 
במאמר זה נסביר כיצד מתבצעת אספקת גז לתעשייה ומעבדות, ואלו תקנים נדרשים מחברות שמתעסקות עם תחום זה ומדוע משתלם לחברות ומעבדות שנדרשות למתקני גז, כולל מילוי גז, לעבוד עם חברות שיכולות לספק את כל השירותים בתחום זה תחת קורת גג אחת ולא לעבוד עם מספר חברות במקביל. 
 
אספקת גז מעבדות או גז אחר לתעשיות שונות כולל מעבדות רפואיות או מעבדות מזון למיניהן, מתבצעת  דרך בלוני גז אטומים ומיוחדים שמסופקים במשאיות מיוחדות תחת השגחה של עובדי החברה המספקת. הבלונים מוצבים במתקן אחסון ייחודי שמונע מהם ליפול, להיסדק או להיפתח. דברים שעלולים לגרום אסון רבתי. האספקה מתבצעת ישירות ממפעלי החברה עד למקום היעד אליו הם אמורים להגיע. 
 
בדרך כלל, חברות התמחות באספקת גז לתעשייה ומעבדות, מספקות בין השאר, גז רפואי, גז מעבדות, גז בישול, גז לריתוך וייצור, וביניהם אפשר למצוא חנקן טכני, חמצן רפואי, אמוניה, אצטילן טכני, גז פרופן, נייטרוס ועוד.

מדובר על גזים שיכולים להיות מאוד מסוכנים אם לא יודעים כיצד להשתמש בהם, שלא נדבר על כך שאם הם מסופקים בצורה לא בטיחותית.

לצערנו, אנחנו שומעים לא פעם על מקרים בהם, חברות לא מקצועיות מובילות גזים מסוגים שונים, ובגלל תאונות שונות או אי מעקב ובדיקה קפדנית על המתקנים שלהם, הם מיכלי הגז נפתחים ויש צורך לבצע ניקוי של המקום. 
 
חברות שמתמחות באספקת גז לתעשייה ומעבדות, מחזיקות באישורים שונים לשם כך, כולל מהמשרד להגנת הסביבה, מכבי אש ומשרדים אחרים שמתעסקים בנושא. אישורים אלו נדרשים מאחר ובלעדיהם לא ניתן לבצע את האספקה. כמו כן, אותם אישורים מאפשרים לבצע מעקב ובדיקה אחר החברה. כמו כן החברה צריכה לעמוד בתקנים בתחום זה על פי מכון התקנים. 
 
ההמלצה לחברות שנדרשת להן אספקת גז, לעבוד עם חברות שמבצעות את כל התהליך אצלן, מילוי, אספקה בדיקות ותקינות המיכלים והגז. כך התהליך מתבצע מהר יותר ובצורה הרבה יותר נוחה ופשוטה. 
 
זו הסיבה שאנחנו רוצים להמליץ לכם על חברת שבירו, חברה שמספקת גז לתעשיות ולמעבדות מאז שנת 1988. החברה פועלת בשיטה מודולארית ומפעילה את כל השירותים תחת קורת גג אחת לרווחת העסקים והמעבדות השונות אשר עובדות עמה.